Już od chwili narodzin należy wspierać prawidłowy rozwój mięśni szczęki, twarzy, języka oraz warg. Podczas karmienia piersią dzieje się to w sposób naturalny - sutek matki zmienia swój kształt, dopasowując się dokładnie do kształtu jamy ustnej dziecka. Zgodnie z badaniami Dr. med. dent. A.Müllera  i Prof. Dr. Baltersa ten kształt wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej niemowlęcia - aktywuje i reguluje proces ssania-połykania oraz ćwiczy mięśnie języka, także przygotowując je do mówienia. Sutek matki podczas karmienia jest wzorem dla wszystkich smoczków NUK - zarówno do uspokajania jak i do karmienia. Specjalny, dopasowany do kształtu jamy ustnej dziecka kształt smoczków NUK jest jedną z najważniejszych przyczyn, dlaczego smoczki  te są podawane dzieciom na całym świecie!

 

USPOKAJANIE

0+ mies.

Zobacz smoczki NUK

Kiedy dzieci zaczynają gryźć wszystkie możliwe przedmioty, jest to zwykle niezawodny sygnał świadczący o wyrzynaniu się pierwszych ząbków. Dzieci naciskają na dziąsła, co pomaga im zmniejszyć ból w jamie ustnej. Wiele dzieci odczuwa ból podczas wyrzynania się ząbków. Niektóre reagują nawet gorączką, która najczęściej jednak szybko mija i przy drugim ząbku często  już nie występuje.

 

MASAŻ

+3 mies.

Z plastikowych zabawek mogą np. wydzielać się substancje szkodliwe dla zdrowia, ostre rogi i kanty mogą skaleczyć jamę ustną. Nawet ukochana zabawka pluszowa  może zawierać szkodliwe substancje chemiczne.  Najlepszą alternatywą są gryzaki NUK. Dopasowane do rozmiarów jamy ustnej dziecka, z przyjemną powierzchnią z wypustkami, delikatnie masują dziąsła i szczękę dziecka, zmniejszając w ten sposób ból i uczucie napięcia w jamie ustnej – szczególnie z tyłu, gdzie wyrzynanie się zębów sprawia często największe problemy i gdzie niewiele przedmiotów dociera.

 

Wszystkie gryzaki NUK wykonane są z wysokiej jakości materiałów i nie zawierają szkodliwych substancji.

Wiele przedmiotów, które dziecko wkłada do buzi jest niebezpiecznych!

Zobacz gryzaki NUK

Przy pomocy Szczoteczki do nauki mycia zębów NUK dla dzieci w wieku do ok. 15 miesięcy rozpoczyna się właściwa pielęgnacja jamy ustnej. Miękkie, odporne na przegryzienie gumowe wypustki czyszczą najdalej położone wrażliwe ząbki oraz masują dziąsła i podniebienie. Dzięki szczoteczce do nauki mycia zębów Twoje dziecko nie będzie się już bało mycia ząbków. Dziecko musi się najpierw przyzwyczaić do dotyku w buzi i podczas wyrzynania się ząbków jest jeszcze bardzo wrażliwe. Dlatego mała główka oraz wypustki są zaokrąglone i doskonale dopasowane do jamy ustnej dziecka. Obie szczoteczki edukacyjne posiadają identyczne ergonomiczne, antypoślizgowe uchwyty. Szczoteczki są łatwe do trzymania przez dziecko i skutecznie wspierają naukę.

ĆWICZENIE

+6 mies.

Dziecko uczy się naśladując innych, pokaz swojemu dziecku jak wygląda higiena jamy ustnej i jak dbać o zęby. Codzienne czynności
w radosnej atmosferze uczą najszybciej!

 

Już 6-miesięczne dziecko może świadomie przyglądać się jak myjecie zęby, później także bawić się własną szczoteczką do zębów. Wykorzystajcie ten naturalny odruch naśladowania i sprawcie, aby mycie zębów stało się wesołą częścią codziennych obowiązków.

Edukacyjna szczoteczka NUK do czyszczenia i masażu, Szczoteczka do nauki mycia zębów NUK oraz Pierścień zabezpieczający NUK w zestawie

Zobacz zestaw szczoteczek NUK

Po 15. miesiącu wiele ząbków już się pojawiło i są coraz większym celem dla bakterii, które mogą wywoływać próchnicę. Staranne codzienne mycie zębów jest teraz koniecznością. Dentyści zalecają szczotkowanie zębów najlepiej po każdym posiłku zgodnie z regułą ŻZW – powierzchnie żujące - zewnętrzne - wewnętrzne. Należy szczotkować po kolei każdą powierzchnię przez jedną minutę. Po powierzchni do żucia szczoteczka przesuwa się tam i z powrotem, po powierzchniach zewnętrznych i wewnętrznych wykonuje ruchy okrężne. Na koniec ważne jest, aby dobrze wypłukać usta oraz wyczyścić szczoteczkę.

CZYSZCZENIE

+12 mies.

Pierwsza prawdziwa szczoteczka do zębów doskonała do nauki samodzielnego mycia zębów przez dziecko:

  • specjalnie zaokrąglona główka i miękkie, zaokrąglone włókna 
  • w zestawie z pierścieniem zabezpieczającym, który zapobiega  włożeniu szczoteczki do buzi za daleko

Zobacz szczoteczę NUK

Przynajmniej do wieku przedszkolnego powinno się przyzwyczajać dziecko do mycia zębów oraz kontrolować je. Odpowiednim narzędziem do tego jest szczoteczka, która jest dopasowana do rączek małego dziecka - tak jak Szczoteczka do zębów dla dzieci NUK. Posiada ona taki sam antypoślizgowy uchwyt jak Edukacyjna szczoteczka NUK do czyszczenia i masażu oraz Szczoteczka do nauki mycia zębów NUK, co znacznie ułatwia przyzwyczajenie się do mycia zębów. Zaokrąglona główka została specjalnie zaprojektowana, tak aby pasowała do małej buzi dziecka, a zaokrąglone, miękkie włókna czyszczą dokładnie, ale delikatnie i bezboleśnie. Wszystkie szczoteczki do zębów powinny być wymieniane średnio co trzy miesiące.

Specjalnie zaprojektowana

do optymalnego czyszczenia pierwszych

ząbków.

Rozwój jamy ustnej każdego dziecka to naturalny proces, składający się z kilku,
następujących po sobie etapów.

 

Pamiętaj! Pierwszą i najlepszą szczoteczką do zębów jest własny, dobrze ukształtowany  język, dlatego warto dołożyć wszelkich starań aby dziecko sprawnie przechodziło przez wszystkie etapy rozwoju od karmienia piersią, smoczkiem, początkowo miękkim a  potem twardszym, ustnikiem, łyżeczką aż po samodzielne pobieranie pokarmów, gryzienie i  żucie.

NUK oferuje Wam jedyny program, który jest dokładnie dopasowany do potrzeb dziecka we wszystkich czterech etapach: uspokajanie, masaż, ćwiczenie oraz czyszczenie.

 

Przechodzi przez kilka różnych etapów. Najpierw niemowlę chce zaspokoić wrodzoną potrzebę ssania. Potem podczas wyrzynania się ząbków zbawienne są masaże. Natomiast gdy pojawią się pierwsze ząbki, następuje - często mniej chętnie - nauka ich czyszczenia i samodzielna pielęgnacja. NUK oferuje Wam jedyny program, który jest dokładnie dopasowany do potrzeb dziecka we wszystkich czterech etapach: uspokajanie, masaż, ćwiczenie oraz czyszczenie.

Aby potwierdzić idealne dopasowanie kształtu NUK, obejrzyj przygotowane animacje przekrojowe jamy ustnej