Fotografia dziecięca jest jedną z najbardziej popularnych gatunków fotografii, przynajmniej w Polsce. Rejestrowanie momentów życia swojej Pociechy, to sama przyjemność, tym bardziej, że po latach będzie to również piękna pamiątka. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy w kilku punktach praktyczne wskazówki - na co szczególnie zwrócić uwagę podczas robienia zdjęć dzieci, by uchwycone z nimi chwile cieszyły oko tak treścią jak i formą przekazu. Mamy nadzieję, że okażą się dla Ciebie przydatne :)

Element oczywisty – właściwe światło to zawsze połowa sukcesu. Niezmiernie ważny jest jego rodzaj. W przypadku zdjęć Dzieci dobrze jest używać światła rozproszonego, dlatego idealne warunki panują wtedy, gdy akurat jest pochmurnie. Panujące wówczas tzw. “miękkie” światło idealnie nadaje się do delikatnego portretu Maluszka. W domu najłatwiej uzyskać efekt miękkiego światła zasłaniając duże okno firanką, która odpowiednio je rozproszy, przez co unikniemy głębokich cieni na twarzy Bobaska.

Dziecko na zdjęciu najlepiej wychodzi, kiedy jest naturalne. Dajmy Maluszkom całkowitą swobodę. Jeżeli akurat będzie w nastroju, to wówczas może być z tego świetna zabawa. Zwracajmy też uwagę na oczy dziecka, które jak zwierciadło ukazują, w jakim humorze jest Nasza Pociecha. Ważnym elementem, w który powinniśmy się zaopatrzyć, by udało nam się uchwycić emocje Dziecka jest też...

Uzbrojenie się w nią jest kluczowe podczas takiego przedsięwzięcia :). Najlepszą metodą na wychwycenie ważnego momentu, jest sama obserwacja Dziecka. Wówczas z pewnością trafimy na ciekawą sytuację, którą będziemy mogli utrwalić.

Podczas robienia zdęć Dziecko jest w centrum uwagi naszego obiektywu. Należy jednak pamiętać, że wszystko to, co jest wokół naszego Maluszka, również będzie widoczne na fotografii, dlatego warto jest zwracać uwagę na elementy tła, które mogą pojawić się podczas wykonywania zdjęcia. Kompozycja zdjęcia powinna być taka, aby inne obiekty nie odciągały uwagi od głównego bohatera fotografii :)